?Deň Zeme, ktorý je oslavovaný na celom svete dňa 22. 4. si pripomíname prostredníctvom rôznych podujatí, ktoré majú v regióne svoju stálu tradíciu. Radi participujeme na Dni Zeme, ktorý sa koná na ZŠ J. J. Thurzu v Detve. Deťom sa tak hravo dostáva do pozornosti Biosférická rezervácia Poľana a jej prírodné a kultúrne zaujímavosti.
?Ďalším z najobľúbenejších populárno-náučných podujatí sú Lesnícke dni. V regióne si vybudovali silný záujem a každým rokom sa tešia čoraz väčšej priazni škôl a verejnosti.
?Sme radi, že aj Biosférická rezervácia Poľana mohla hravou a zážitkovou formou odprezentovať tohtoročnú tému: “Lesy liečia telo i dušu”.
?Pre deti aj hravých dospelých boli pripravené hry a aktivity so zameraním na harmóniu medzi človekom a prírodou. ??‍♀️?‍♀️Okoloidúci tak mohli hravo putovať cez biosférické rezervácie na Slovensku, či overiť si vedomosti o prírode prostredníctvom pohybového kvízu. Tajomstvá Poľany odhaľovali cez skryté obrázky v pexese. Nezabudli sme ani na najmenších, ktorí pomáhali naplniť veľký sen malého semienka.

Veľká vďaka za vrelé prijatie, zvedavosť, záujem a opakovanú návštevu nášho stánku.