SÚŤAŽ Ekovýchovného programu BOCIAN vyhodnotená

SÚŤAŽ Ekovýchovného programu BOCIAN vyhodnotená

SÚŤAŽ Ekovýchovného programu BOCIAN vyhodnotená

Jedným  zo zapojených bol aj žiak Ján Výbošťok z 1.ZŠ Kukučína v Detve, ktorý pozoroval hniezdo na stĺpe s podložkou blízkosti družstva v Dúbravách.

V tomto roku sa do Ekovýchovného programu BOCIAN z celého Slovenska zapojilo dvakrát viac pozorovateľov ako minulý rok, čo nás veľmi teší. Spolu bolo 21 pozorovateľov. Zaujímavosťou tohto ročníka je, že sa do pozorovania bociana zapojili k deťom aj rodičia, či pani z Giraltoviec a mamina na materskej dovolenke z Priechodu. Zo zapojených dvadsaťjeden pozorovateľov, či už to boli deti, mládež, či verejnosť sme vyžrebovali troch účastníkov, ktorý boli odmenení hodnotnými cenami. A keďže je to program o bocianoch, tak nám pri žrebovaní pomohol bocian Karol. Priebeh žrebovania si môžete pozrieť vo videu. Prehľad zapojených pozorovateľov, a odmenených si môžete pozrieť na stránke Štátnej ochrany prírody SR:   http://skopvarin.sopsr.sk/vyhodnotili-a-rozdali-sme-odmeny-vramci-ekovychovneho-programu-bocian/

 

 

V apríli k nám prilieta najviac sťahovavých vtákov. Každoročne  na Slovensko priletí približne 30 miliónov vtákov, z toho prevažná časť, asi dve tretiny, práve v apríli. Väčšina vtákov prilieta z Afriky, zo Stredomoria, menej z Ázie. Vtáky obývajú všetky pevniny. Na Zemi žije vyše 9 600 vtáčích druhov. Svoj domov má na Slovensku  takmer 220 hniezdiacich vtáčích druhov, pričom niektoré sa na zimu sťahujú do teplejších krajín. Naopak, niektoré druhy k nám v zime prilietajú zo severu.